Zuhause / AC Fans / OA280AN-11-1TB18
minImg
OA280AN-11-1TB18
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA280AN-11-1TB18
Hersteller:
Orion Fans
Beschreibung:
FAN AXIAL 280X80MM BALL 115VAC
Auf Lager : 134
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 1130.0 CFM (31.64m³/min)
Noise 70.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 1.50A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 100 ~ 125VAC
RPM 2700 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 80.00mm
Operating Temperature -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Static Pressure 0.780 in H2O (194.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination Terminal Block
Size / Dimension Square - 280mm L x 280mm H
Weight 6.2 lbs (2.8 kg)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Metal
Series OA280
Power (Watts) 148W