Zuhause / AC Fans / OA80AP-11-1TB1855
minImg
OA80AP-11-1TB1855
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA80AP-11-1TB1855
Hersteller:
Orion Fans
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
Auf Lager : 91
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 33.0 CFM (0.924m³/min)
Noise 35.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 100 ~ 120VAC
RPM 3200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 38.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.95 lb (430.91 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 55°C
Material - Blade Metal
Series OA80
Power (Watts) 13.00W