Zuhause / AC Fans / OA825AP-11-3WB
minImg
OA825AP-11-3WB
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OA825AP-11-3WB
Hersteller:
Orion Fans
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X27MM 115VAC WIRE
Auf Lager : 46
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 16.0 CFM (0.448m³/min)
Noise 19.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 80 ~ 130VAC
RPM 1900 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 27.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.573 lb (259.91 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA825
Power (Watts) 4.00W