Zuhause / AC Fans / OAB22585-22-1WB
minImg
OAB22585-22-1WB
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OAB22585-22-1WB
Hersteller:
Orion Fans
Beschreibung:
FAN IMP MTRZD 225X85MM 230VAC W/
Benutzer handbuch
Air Flow 680.0 CFM (19.04m³/min)
Noise 75.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.600A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Permanent Split Capacitor Motor
Width 85.00mm
Operating Temperature -40 ~ 140°F (-40 ~ 60°C)
Static Pressure 2.500 in H2O (622.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Weight 5.1 lbs (2.3 kg)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Thermoplastic
Series OAB22585
Power (Watts) 135W