Lumex Opto/Components Inc.
Produkt-Nr.:
OD-880-017
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
TO-66 PACKAGE 880NM EMITTER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 880nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | - |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | TO-213AA, TO-66-2 |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 13.5V |
| Package | Bulk |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 400mA |
| Base Product Number | OD-880 |