OD1238-48HHB10AZX
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OD1238-48HHB10AZX
Beschreibung:
48VDC 120X120X38MM REVERSIBLE FL
Auf Lager : 40
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 146.0 CFM (4.09m³/min)
Noise 50.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.200A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3590 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, PWM Control, Reversible Flow, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 5 ~ 149°F (-15 ~ 65°C)
Static Pressure 0.600 in H2O (149.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD1238
Power (Watts) 8.2 W