OD172SAP-24HBXCIP68
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OD172SAP-24HBXCIP68
Hersteller:
Orion Fans
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X51.6MM 24VDC WIRE
Auf Lager : 69
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 323.0 CFM (9.04m³/min)
Noise 63.5dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 2.10A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 4400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 51.60mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 1.060 in H2O (264.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 152mm H
Weight 1.3 lbs (600.0 g)
Lifetime @ Temp. 90000 Hrs @ 35°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD172SAP XC
Power (Watts) 50.4 W