OD172SAP-24MBIP68
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OD172SAP-24MBIP68
Hersteller:
Orion Fans
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 180.0 CFM (5.04m³/min)
Noise 42.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.520A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2500 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 51.00mm
Operating Temperature 5 ~ 149°F (-15 ~ 65°C)
Static Pressure 0.510 in H2O (127.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 1.8 lb (800.0 g)
Lifetime @ Temp. 90000 Hrs @ 35°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD172SAP
Power (Watts) 13 W