OD9238-24MBIP68
Orion Fans
Produkt-Nr.:
OD9238-24MBIP68
Beschreibung:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 87.4 CFM (2.45m³/min)
Noise 53.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.300A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 4000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.550 in H2O (137.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight 0.441 lb (200.00 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD9238
Power (Watts) 7.2 W