Lumex Opto/Components Inc.
Produkt-Nr.:
OED-EL-1556SN-RP
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EMITTER IR 940NM 60MA RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Viewing Angle | 30° |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Obsolete |
| Wavelength | 940nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 1.8mW/sr @ 50mA |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Package | Bulk |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60mA |
| Base Product Number | OED-EL-1556 |