Zuhause / DC DC Converters / OKI-78SR-5/1.5-W36-C
minImg
OKI-78SR-5/1.5-W36-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
OKI-78SR-5/1.5-W36-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 8W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.41" L x 0.30" W x 0.65" H (10.4mm x 7.6mm x 16.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Control Features -
Series Okami™ OKI-78SR
Power (Watts) 8 W
Type Linear Regulator Replacement
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 90.5%