Zuhause / AC DC Converters / OPS2X3-40-48-A-1-CU
minImg
OPS2X3-40-48-A-1-CU
Selec Controls USA Inc.
Produkt-Nr.:
OPS2X3-40-48-A-1-CU
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 40W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr Selec Controls USA Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cULus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.16" H (76.2mm x 50.8mm x 29.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 830 mA
Series OPS2X3-40 (40W)
Power (Watts) 40W