OQ051500D000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
OQ051500D000G
Beschreibung:
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.362" (9.20mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Polyamide (PA), Nylon
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 8 A
Contact Material Copper
Features Mating and Mounting Flange, Pick and Place Cap
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Surface Mount
Voltage - UL 150 V
Pitch 0.138" (3.50mm)