OQ1871510300G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
OQ1871510300G
Beschreibung:
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 5MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 90°, Right Angle
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 18
Number of Positions 18
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)