OQ2254000300G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
OQ2254000300G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.472" (12.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper
Features Locking Ramp
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 22
Number of Positions 22
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series OQ
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)