OTBF106KNPIR-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
OTBF106KNPIR-F
Beschreibung:
CAP FILM 10UF 10% 600VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Paper, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; Motor Run
Height - Seated (Max) 3.250" (82.55mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series OTB
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 330V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 µF