OTBH156KNPIR-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
OTBH156KNPIR-F
Beschreibung:
CAP FILM 15UF 10% 1.5KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Paper, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; Motor Run
Height - Seated (Max) 6.870" (174.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series OTB
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 660V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15 µF