OTBL104KNPIR-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
OTBL104KNPIR-F
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 10% 3KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Paper, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; Motor Run
Height - Seated (Max) 2.250" (57.15mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series OTB
Voltage Rating - DC 3000V (3kV)
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 950V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF