P205W-BG12H
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P205W-BG12H
Beschreibung:
PMI .156" LED 12VDC WIRE GREEN
Benutzer handbuch
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.16" (3.96mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series P205
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 4.83mm Dia