P81-R12H-CR
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P81-R12H-CR
Beschreibung:
PMI LED 0.500" 12V TAB RED
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 5300mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 27mA
Lens Size 15.40mm Dia