P81W-G120-CG
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P81W-G120-CG
Beschreibung:
PMI LED 0.500" 12V WIRE GREEN
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 75°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.60mm)
Millicandela Rating 780mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings AC
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 12.60mm Dia