P84-B12H-CB
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P84-B12H-CB
Beschreibung:
PMI LED 0.500" 12V TAB BLUE
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 700mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series P80
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak 465nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 15.40mm Dia