P84-G28H-CG
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P84-G28H-CG
Beschreibung:
PMI LED 0.500" 28V TAB GREEN
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 15.40mm Dia