P84W-A120-CA
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P84W-A120-CA
Beschreibung:
PMI LED 0.500" 12V WIRE AMBER
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 75°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.60mm)
Millicandela Rating 600mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series P80
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak 592nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 12.60mm Dia