P84W-B12H-CB
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P84W-B12H-CB
Beschreibung:
PMI LED 0.500" 12V WIRE BLUE
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 700mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak 465nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 15.40mm Dia