P84W-R28H-CR
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
P84W-R28H-CR
Beschreibung:
PMI LED 0.500" 28V WIRE RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 5300mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series P80
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 15.40mm Dia