PA0201FRL470R005L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PA0201FRL470R005L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 0.005 OHM 1% 1/4W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.31mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 5 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W