PA0603FRM7W0R005L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PA0603FRM7W0R005L
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 0.005 OHM 1% 1/5W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 5 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.2W, 1/5W