PA0805FRM070R01L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PA0805FRM070R01L
Beschreibung:
RES 0.01 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.125W, 1/8W