PBLS1503V,115
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
PBLS1503V,115
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
SOT-666
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NEXPERIA PBLS1503V - SMALL SIGNA
Auf Lager : 8000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 3806
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 280MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 50mA, 500mA
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 15V
Supplier Device Package SOT-666
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case SOT-563, SOT-666
Power - Max 300mW
Mfr NXP USA Inc.
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA. 2V