PBLS1504Y,115
NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
PBLS1504Y,115
Hersteller:
NXP Semiconductors
Paket:
6-TSSOP
Beschreibung:
NEXPERIA PBLS1504Y - 15 V PNP BI
Auf Lager : 74544
Ext-Preis
  • 4249
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 280MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 50mA, 500mA
Resistor - Base (R1) 22kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 15V
Supplier Device Package 6-TSSOP
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 300mW
Mfr NXP Semiconductors
Resistor - Emitter Base (R2) 22kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V