PBLS4001D,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PBLS4001D,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
6-TSOP
Beschreibung:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSOP
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 150MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 700mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Supplier Device Package 6-TSOP
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case SC-74, SOT-457
Power - Max 600mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Resistor - Emitter Base (R2) 2.2kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 20mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V