PBLS4003Y-QX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PBLS4003Y-QX
Paket:
6-TSSOP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
PBLS4003Y-Q/SOT363/SC-88
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 300MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10V / 350mV @ 50mA, 500mA
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Supplier Device Package 6-TSSOP
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 200mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 5mA, 5V / 200 @ 10mA, 2V