PBLS4004Y,115
NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
PBLS4004Y,115
Hersteller:
NXP Semiconductors
Paket:
SOT-363
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NEXPERIA PBLS4004Y - SMALL SIGNA
Auf Lager : 72000
Ext-Preis
  • 4249
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 300MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
Resistor - Base (R1) 22kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Supplier Device Package SOT-363
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 300mW
Mfr NXP Semiconductors
Resistor - Emitter Base (R2) 22kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V