PBSS5420D,115
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
PBSS5420D,115
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
6-TSOP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NOW NEXPERIA PBSS5420D - SMALL S
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 80MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 4 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 420mV @ 600mA, 6A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20 V
Supplier Device Package 6-TSOP
Series -
Transistor Type PNP
Package / Case SC-74, SOT-457
Power - Max 1.1 W
Mfr NXP USA Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 2A, 2V