PC16SH-10IP06-252A2020-TA
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PC16SH-10IP06-252A2020-TA
Beschreibung:
16 MM PANEL MOUNT CARBON SENSOR/
Auf Lager : 598
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Knurled
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 1.772" (45.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series PC-16
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Mfr Amphenol Piher Sensing Systems
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 2.5k
Size - Body Square - 0.630" x 0.630" Face (16.00mm x 16.00mm)