Zuhause / Panel Meters / PCD100-24-B-2R-0
minImg
PCD100-24-B-2R-0
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Produkt-Nr.:
PCD100-24-B-2R-0
Beschreibung:
PROCESS CONTROL DISPLAY
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Display Characters - Height 1.200" (30.48mm)
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay (2)
Number of Characters Per Row 4
Panel Cutout Dimensions -
Measuring Type Process, RTD, Thermocouple
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight -
Series PCD100
Type Process, Temperature Meter
Display Type LED - Red Characters
Measuring Range 0 ~ 20mA, ±10VDC, -200°C ~ 1260°C
Voltage - Supply 12 ~ 36VDC