PCSE15Q8-1R0M-RC
Allied Components International
Produkt-Nr.:
PCSE15Q8-1R0M-RC
Paket:
1008
Beschreibung:
1.0UH 20% SMD Power Inductor
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.7A
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53mOhm Max
Inductance 1 µH