PDZVTR2.7B
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
PDZVTR2.7B
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
PMDTM
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 2.7V 1W PMDTM
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±7.41%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PMDTM
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 1 V
Series PDZV
Package / Case SOD-128
Power - Max 1 W
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms