PE0402FRF7W0R3L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0402FRF7W0R3L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 0.3 OHM 1% 1/8W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 300 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.125W, 1/8W