PE0603FRF070R016L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0603FRF070R016L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 0.016 OHM 1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 16 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.1W, 1/10W