PE0603FRF470R039L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0603FRF470R039L
Beschreibung:
RES 0.039 OHM 1% 0.4W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.4W, 2/5W