PE0603FRM7T0R015Z
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0603FRM7T0R015Z
Beschreibung:
RES 0.015 OHM 1% 1/3W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.333W, 1/3W