PE0603FRM7T0R1Z
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0603FRM7T0R1Z
Beschreibung:
RES 0.1 OHM 1% 1/3W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 100 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.333W, 1/3W