PE0612FKE070R018L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0612FKE070R018L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0612
Beschreibung:
RES 0.018 OHM 1% 1W 0612
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 18 mOhms
Series PE
Power (Watts) 1W