PE0805FRE470R056Z
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0805FRE470R056Z
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 0.056 OHM 1% 1/2W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 56 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W