PE0805FRF070R51L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0805FRF070R51L
Beschreibung:
RES 0.51 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 510 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.125W, 1/8W