PE0805FRM7T0R015Z
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE0805FRM7T0R015Z
Beschreibung:
RES 0.015 OHM 1% 1/3W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 15 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.333W, 1/3W