PE1206DRE7W0R039L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE1206DRE7W0R039L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.039 OHM 0.5% 1/2W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W