PE1206FRF470R051L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE1206FRF470R051L
Beschreibung:
RES 0.051 OHM 1% 1W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 51 mOhms
Series PE
Power (Watts) 1W